מגזר המורים בישראל הינו מגזר שלרוב לא זוכה להכרת התודה המתאימה לו ולחשיבות אליה הוא ראוי.

מורים הינם מגזר חשוב במיוחד במדינתנו, שכן, עליהם חל התפקיד המשמעותי ביותר והוא – חינוך הדור הצעיר. עבודתם לעיתים אינה נגמרת בשעות הלימודים, שכן, לרוב עליהם לבדוק עבודות ומבחנים בביתם על חשבון הזמן הפרטי שלהם. אין ספק שאנשים הבוחרים לעסוק במקצוע ההוראה, חשים תחושת שליחות מסוימת, ורוצים מכל הלב לחנך ולהשפיע על הדור הנוכחי, שילך ויגדל עם השנים ויהיה הדור המרכזי והשולט במדינה.

איך מתמודדים עם השכר הנמוך של המורים

כידוע, משכורתם של מורים במקצוע ההוראה אינה גבוהה במיוחד. שכן, המקצוע לעיתים נחשב כלא מספיק מוערך, מה שעלול לגרום לתסכול כלשהו בקרב סטודנטים המעוניינים ללמוד את המקצוע ולהכנס לתחום. לאור המצב הכלכלי השורר בקרב רוב ציבור ההוראה בישראל, החליטו חברות הבנקים וחברות מימון שונות להציע הלוואות מיוחדות המותאמות למורים.

הלוואות למורים

הלוואות למורים מעניקות את האופציה למורים לקבל הלוואה בתנאים מסובסדים ואטרקטיביים במיוחד. הלוואות אלה ניתנות במסגרת שירותי הבנקאות עבור ציבור ההוראה בישראל. הלוואות אלה היו בעבר בסבסוד המדינה, אך משנת 2007, עברו להיות בלעדיות בבנקים מסוימים.
קיימות מספר מטרות לשמן ניתן לקבל הלוואת למגזר עובדי ציבור ההוראה. בניהן: שיפוץ דירה, רכישת דירה, מימון חתונה, או מימון עזרה לילדים. הלוואה למורים בסוג מסלול זה יכולה להגיע עד סכום של 18,000 ₪ ולעיתים אף יכולה להגיע לאשראי של עד 30,000 ₪ במצטבר. כמובן שאם מדובר במקרה בו שני בני הזוג שייכים למגזר עובדי מקצוע ההוראה, ניתן לקבל הלוואה במשותף על סך של עד 60,000 ₪. כמו כן, הלוואה זו תקפה לתקופה של שנתיים.

ריבית להלוואה


בכל הנוגע לריבית במסלול זה, ניתן לומר כי היא אטרקטיבית במיוחד ונמוכה יותר באופן משמעותי מכל ריבית אחרת המוכרת במשק ובתחום ההלוואות. יתרה מכך, הריבית הינה דינאמית וניתנת לשינוי על פי הסכום או הלקוח. כלומר, תנאי ההחזרה יכולים להיות מותאמים אישית לצורכי הלווה.

אם כן, בין אם אתם מורים, או סטודנטים להוראה העומדים להכנס לתחום ההוראה בעתיד הקרוב, מומלץ במיוחד להכיר את ההטבות השונות בנוגע להלוואה במסלול מיוחד למורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *