השנה אני רוצה לרכוש דירה. לא דירה גדולה ולא קטנה, לא במרכז העיר אבל גם לא ממש רחוקה משם, לא חדשה אבל גם לא הרוסה

פשוט דירה חמודה שאתחבר אליה מיד כשאראה אותה. כרגע אין לי את הסכום הדרוש בבנק ולכן התחלתי לחפש מהיכן אני אקח הלוואה ברגע.

התייעצתי על כך עם חברים שהציעו לי קודם כל לבדוק האם מישהו מהמשפחה מוכן לתת לי הלוואה ומה גודל הסכום באותה הלוואה ברגע, ואז אולי תהיה לי האפשרות להחזיר את ההלוואה בתנאים יותר טובים למשל בלי ריבית או לאורך זמן יותר גדול וגם אם פתאום תהיה לי בעיה עם ההחזרים הם לא יעקלו לי את הרכוש ויסבכו אותי עם החוק אלא יאפשרו לי תחילה להתייצב ואז להמשיך עם ההחזרים.
מצב שכזה מאוד יקל עלינו נפשית בהחלטה על לקיחת ההלוואה ברגע. זאת מכיוון שנושא ההלוואה מרתיע מאוד והמחויבות הרבה לגורם חיצוני וזר עלולה להיות מסוכנת ולא נעימה ולהעלות חרדות רבות.  מצב זה כמובן פוגע באיכות החיים שלנו ומעלה את השאלה האם כדאי בכלל לקחת הלוואה. למשל, האם יהיה נכון יותר פשוט להמשיך ולשכור דירה. באופן זה גם אם נכנסים לבעיה כספית אז אפשר פשוט לצאת מהדירה ולחזור לגור עם ההורים או חברים.

אסכולות עיקריות ללקיחת הלוואה

בנושא זה של לקיחת הלוואה ברגע לצורך רכישת דירה יש שתי אסכולות מרכזיות, האחת גורסת שעדיף לקנות בית ולקחת הלוואה הרי אם כבר משלמים כל חודש אז שהכסף יצטבר לבניית ההון העצמי ולא לכיסו של אדם זר שמשכיר לך את הדירה. אך יש גם את הדעה השנייה שטוענת כי עדיף שלא להיות חייבים לגורמים חיצוניים כלל וכלל. בנוסף, אפשר גם להסתכל על השכרה דירה כעזרה הדדית. יש אנשים שדמי השכירות הם המשכורת שלהם ובכך אתה גם לא תחת לחץ וגם עוזר לאחרים סביבך.

עץ, כסף , הלוואה
כל אחד וההלוואה שלו

מה שחשוב באמת זה להשתדל ולהתאים את גובה ההלוואה לכזה שתוכל לעמוד בו. כך עלינו לבחור את הדירה הראשונית ככזו  מתאימה ליכולות שלנו מבלי להעמיס על חיי היום יום שכן אחרת מצב זה יגרור הרבה עצבים וקושי בתוך המשפחה. בנוסף, חשוב להבין שבבחירת הדירה חשוב גם המיקום שכן הוא משפיע על ההוצאות החודשיות גם כן. למשל, מקום יוקרתי יהיה בעל ארנונה גבוהה מה שיעלה את התשלום החודשי. מנגד רכישת דירה במקום יוקרתי יקל על המכירה של הדירה לאחר כמה שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *