האם אתם יודעים כי מינוס בחשבון הבנק שלכם הוא פלוס גדול עבור הבנק?

בנק שמח לאפשר לכם להיכנס למינוס בגלל כמה סיבות.

ראשית כל, מדובר בהלוואה לכל דבר. אף אחד לא נותן לכם כסף במתנה. לא רק שתצטרכו להחזיר את כל הסכום אלא גם תשלמו על זה ביוקר משום שבדרך כלל, ריביות על המינוס גבוהות במיוחד. 

בנוסף, ישראלים רבים מתרגלים לחיות במינוס לאורך הרבה שנים ולא ממהרים לצאת ממנו. כך יוצא, כי בנק מרוויח הרבה כסף על חשבונכם במשך תקופה ארוכה.

יש לכם מושג כמה אתם משלמים על התענוג המפוקפק? עשו בדיקה קצרה- תצרו קשר עם הבנק ובררו. 

השוו את "מחיר" של המינוס לריביות של ההלוואות האחרות (דוגמת הלוואת אקספרס, משכנתא ואחרים).

מהר מאוד תגלו כי מינוס עולה הכי הרבה!

בדרך כלל, ברגע של חולשה אנחנו מאפשרים לעצמינו להיכנס למינוס בידיעה מלאה שמדובר במצב זמני בלבד. אך מסתבר כי הישראלי הממוצע משלם אלפי שקלים בשנה בגלל המינוס ולשמחת הבנק מצב זה לא הולך להשתנות בקרוב.

לחלקינו אף ישנו כסף בבנק ששמור שם היטב על מנת להביא לנו תשואה קטנה ואנחנו לא משתמשים בכסף זה וממשיכים לשלם ריביות גבוהות בהרבה על המינוס. זוהי טעות כלכלית נפוצה.

כמובן, אנחנו לא מדברים על מצבים זמניים שמוגבלים לתקופה מסויימת. כל אחד מאיתנו לפעמים יכול להכנס למינוס עקב נסיבות שונות כגון רכישת רכב. אם מדובר במספר חודשים בלבד לפעמים סיטואציה זו אפילו עדיפה על לקיחת הלוואה אך במידה ואתם חיים במינוס מספר שנים אנחנו ממליצים לקחת אחראיות ולהיפטר ממנו לצמיתות!

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם במשימה לא קלה זו.

קבלת הלוואה במהירות

קחו הלוואה לסגירת המינוס

 

כפי שהזכרנו מקודם, מחירו של המינוס גבוה במיוחד ולכן, יש לשקול לקיחת הלוואה שתסגור אותו. נכון, גם על ההלוואה תצטרכו לשלם אך מדובר בריביות נמוכות יותר והכי חשוב לזמן מוגבל. 

כל הלוואה ניתנת לתקופה מסויימת ואחרי שתחזירו את הכסף תהיו חופשיים מהתחייבויות. 

בימינו ניתן לקחת הלוואות לא רק מהבנקים אלא לפנות גם לספקי אשראי שונים. משמעות הדבר היא שלא תצטרכו להציג את ההיסטוריה שלכם בבנק ותוכלו לקבל הלוואה במהירות ולפעמים אף ללא ערבויות.

בין היתרונות הנוספים של לקיחת הלוואה מספקי האשראי נמנים חוסר ביורוקרטיה, חיסכון בזמן, הלוואה לכל מטרה וחישוב של חזר חודשי בהתאם ליכולת כלכלית שלכם.

על מנת לחשב את סכום ההלוואה, את ההחזר החודשי, תקופת ההלוואה, ריבית ומדדים אחרים  ניתן להתייעץ עם איש מקצוע – נציג בבנק או יועץ פיננסי.

בעזרתו של איש מקצוע תוכלו להגיע להחלטה מושכלת.

חשוב להבין את התוכן של הסכם ההלוואה, את כל האותיות הקטנות. בררו האם ניתן להחזיר את ההלוואה מראש ובאיזה תנאים, האם עליכם קודם לשלם את הקרן ואחר כך ריבית ופרטים נוספים אחרים.

בנוסף, קחו בחשבון כי הלוואה שתקבלו מאחד ספקי האשראי לא תשפיע על היסטוריה הבנקאית שלכם וההתנהלות עם כרטיסי האשראי הקיימים. כל זה עלול להשפיע על הצרכים היומיומיים שלכם.

 

תכננו את ההוצאות שלכם

 

מעכשיו המשימה היא לעקוב ולנתח את ההכנסות וההוצאות שלכם. בדרך זו תבינו איפה ניתן לחסוך את כסף שישמש אתכם לסגירת ההלוואה.

הכינו לוח זמנים של התשלומים ודבקו בו.

בנוסף, בעודכם מחשבים את ההוצאות החודשיות, זכרו לא להגביל את עצמכם בדברים שבאמת נחוצים כגון תרופות או תשלום חשבונות, אך יחד עם זאת נסו לאתר ולהמנע מרכישות לא נחוצות באמת אלא באות ממקום רגשי בלבד. תתפלאו כמה דברים שאנחנו בכלל לא זקוקים להם נכנסים אלינו הביתה.

 

חסכו כסף והצטמצמו

 

עברו שוב על רשימת ההוצאות שלכם וצמצמו אותה עוד. למשל, ותרו על ארוחות מחוץ לבית והשתמשו בכסף זה בתבונה.

אנחנו מאחלים לכם להחליף את המינוס לפלוס ולצאת לחירות כלכלית!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *